Len

naturalny, szlachetny, czysty

... właściwości lnu możemy opisać wieloma słowami ...

... jest synonimem klasycznej i ponadczasowej elegancji. Dzisiaj, w czasach, kiedy wszyscy dążymy do stworzenia warunków dla zdrowego trybu życia, tkaniny lniane spełniają wszelkie wymagania. Są symbolem tradycji, umiłowania piękna i życia w zgodzie z naturą

Istotne właściwości lnu

Wytrzymałość:

Dzięki swej specyficznej strukturze len jest jednym z najbardziej wytrzymałych oraz odpornych na tarcie i rozciąganie włókien. Czas nie wpływa negatywnie na kształt i wygląd tkaniny, a częste pranie powoduje, że staje się ona coraz bardziej miękka i miła w dotyku.

Komfort:

Fizjologiczne właściwości lnu, charakteryzują przyjemny i chłodny chwyt w warunkach wysokiej temperatury otoczenia, zima natomiast chroni nas przed chłodem. Włókna lniane mają najwyższą ze wszystkich włókien zdolność pochłaniania wody - nawet po zaabsorbowaniu wilgoci do 20% swej masy sprawia wrażenia suchego.

Zdrowie:

Len wykazuje działanie antybakteryjne, Nie wywołuje podrażnień i uczuleń, stwarza bardzo dobry mikroklimat dla skóry, nie elektryzuje się i jest przewiewny.

Ekologia:

Tkanina lniana jest w pełni biodegradowalna i bezodpadowa. Jej włókna nie zawierają metali ciężkich i innych szkodliwych dla organizmu ludzkiego domieszek.

Pielęgnacja

Pranie:

Tkanina lniana kocha wodę, oraz nie boi się wysokich temperatur. Możemy ja prać w pralce. Wyjątkiem są jedynie tkaniny bardzo delikatne, w takim przypadku warto wyprać ubranie ręcznie. Idealna temperatura prania dla lnu to 30-40°C. Należy unikać wybielaczy zawierających chlor!

Suszenie:

Nie zalecamy suszenia w suszarkach mechanicznych, ponieważ obniża to "żywotność" tkaniny i może spowodować trwałe, widoczne załamania, trudne do rozprasowania nawet w maglu.

Prasowanie:

W celu uniknięcia efektu świecenia należy prasować ubrania po lewej stronie bądź też przez materiał. Jeżeli nie zależy nam na dokładnie wyprasowanym ubraniu w zupełności wystarczy powieszenie wypranego ubrania na wieszaku, a następnie lekkie naciągnięcie go. Natomiast, gdy konieczny jest nienaganny strój należy wyprasować żelazkiem lekko wilgotną tkaninę.
Dostosowując się do powyższych zaleceń mogą być państwo pewni, iż 100%-owa tkanina lniana nie zmechaci nam się, a jej walory użytkowe będą nam służyły przez lata, ponieważ len jest najbardziej wytrzymały ze wszystkich tkanin, świetnie znosi wysokie temperatury, kąpiele słoneczne i wodę.

Copyright © GSKart 2009 | Design: Pixelia